Sasko

 

5-ti denní zájezdy do Německa – do Saska

Od září 2004 organizuje paní učitelka Martina Kočová podzimní zájezdy do Saska, které mají sloužit především jako motivace pro žáky, kteří se učí německý jazyk. Během šesti let jsme navštívili celkem 4 střediska pro děti a mládež KiEZ. Z těchto středisek pak vyjíždíme na různé výlety a poznáváme krásy Saska. Navštívili jsme KiEZ „An der Grenzbaude“ in Sebnitz, KiEZ „Waldpark Grünheide“ in Auerbach/Vogtland, KiEZ „Querxenland“ in Seifhennersdorf a KiEZ „Am Filzteich“ in Schneeberg. Nyní již začínáme jezdit do těchto středisek podruhé.

 

2012/2013 jsme už v Sebnitz byli a zase to bylo krásné..., podívejte se...

 Letos vyrážíme 19. 9. a vracíme se 23. 9. Přihlásit se můžete u paní uč. M. Kočové.

FOTOGALERIE          

                                                                         

Ve školním roce 2009-2010 se zájezd  do Saska uskutečnil ve dnech 7. – 11. 9. 2009. Program byl opravdu nabitý. První den jsme navštívili pravěký park

 

 

v městečku Sebnitz a zároveň jsme si prohlédli i krásné náměstí.

 

Nad tímto městečkem jsme byli i ubytovaní ve středisku KiEZ.

 

Druhý den dopoledne měly děti kurz němčiny

 

a odpoledne jsme si prohlédli pevnost Königstein.

 

 

Ve středu jsme jeli do skalního města Bastei, kde jsme obdivovali nádhernou přírodu, umocněnou krásným slunečným počasím. Odpoledne jsme navštívili aquapark v Neustadtu.

 

 

 

Ve čtvrtek jsme jeli na celodenní výlet do Drážďan s prohlídkou obrazárny Zwinger.

 

 

Poslední den jsme jeli do města Pirna, kde jsme navštívili bilingvální česko německé gymnázium a prohlédli jsme si také internát pro studenty tohoto gymnázia.

 

 

Celý zájezd se velmi vydařil, po celých pět dní nám svítilo sluníčko a děti se vrátily do Prahy plné nezapomenutelných zážitků.