Výměnné zájezdy do Francie

 

Výměnné zájezdy do Francie

2012/2013:

Přátelé z Paříže byli přivítáni na Staroměstské radnici

 

 Ve dnech 3.-12. dubna se konal tentokrát již 20. výměnný pobyt našich žáků se školou Claude Debussy v Saint Germain-en-Laye. Opět 22 žáků mělo tu možnost získat jedinečné zkušenosti, které prožili nejen v rodinách svých korespondentů, ale též při objevování Paříže a jejího okolí. K příležitosti tohoto významného výročí jsme byli přijati na radnici v Saint Germain-en-Laye v doprovodu pana ředitele Petra Tlustého, jeho zástupkyně paní Ivany Limburské a též zástupce Velvyslanectví České republiky ve Francii pana Michala Dvořáka. Poté se konal slavnostní večer, na kterém naše žákyne zapívaly české a francouzské písně, kterými potěšily široké publikum. I tentokrát jsme si přivezli spoustu zážitků a těšíme se, až v květnu budeme moci přijmout naše francouzské korespondenty u nás.

A jak na výměnné zájezdy do Saint Germain-en-Laye vzpomínají bývalí žáci?

Žáci učící se francouzsky mají opět naplánované dva výměnné pobyty

Na jaře letošního školního roku organizují učitelé FJ již tradičně dva výměnné zájezdy do Francie. Žáci sedmých tříd pojedou v dubnu do Saint Germain-en-Laye, města na západním okraji pařížské aglomerace, letos již PODVACÁTÉ, a žáci osmých tříd odjíždějí v červnu do jihofrancouzského městečka Pierrelatte.  Už se všichni těšíme na nové zkušenosti, poznání a hlavně na své korespondenty.

V průběhu března (11. – 22. 3) přijeli žákům 8.A a 8.C korespondenti z jihofrancouzského Pierrelatte. Letos se koná výměnný zájezd již počtvrté. I přes velkou zimu a časté sněžení, se pobyt francouzských dětí v Praze vydařil. Velký dík patří rodičům našich žáků i žákům samotným, kteří se o korespondenty opravdu výborně postarali. Společně děti navštívily Malou a Velkou pevnost v Terezíně, na Francouzské ambasádě v Praze je pozdravil pan velvyslanec Pierre Lévy a na radnici Prahy 1 všechny přijala radní pro školství paní Karolína Polverini.

Naši žáci se chystají na cestu ke svým korespondentům začátkem června.

Přijetí dětí z Pierrelatte na radnici MČ Praha 1

 

Jedni žáci korespondenty přijali, další se chystají na cestu. Skupina 25 žáků odjíždí ve středu večer do již tradičního místa, do Saint Germain-en-Laye v západní části pařížské aglomerace. Letos navíc oslavujeme již dvacátý rok trvání výměnných pobytů mezi naší školou a collège Debussy.

 
http://www.branajazyku.cz/795-fotogalerie-20112012-vratili-jsme-se-z-parizea-bylo-to-fajn.aspx

http://www.branajazyku.cz/900-fotogalerie-20112012-zpevy-sladke-francie-pierrelatte.aspx

 

 

Žáci z Pierrelatte v Praze: 11. 3. - 22. 3. 2013 

Zájezd do Paříže: 3. 4. - 12. 4. 2013

Žáci z Paříže v Praze: 24. 5. - 31. 5. 2013

Zájezd do Pierrelatte: 9. 6. - 21. 6. 2013

 


2011/2012:

Zájezd do Paříže: 11. 10. - 20. 10. 2011

Žáci z Paříže v Praze: 13. 3. - 20. 3. 2012

Žáci z Pierrelatte v Praze: 28. 3. - 4. 4. 2012

Zájezd do Pierrelatte: 3. 6. - 14. 6. 2012

 

 

Chaque année on est contents d´aller en France 
 

ZŠ Brána jazyků má dlouholetou tradici výměnných zájezdů, které jsou nedílnou součástí výuky francouzštiny na naší škole.

Přes třicet let jsme pořádali výměnu do jihofrancouzského Nîmes, od roku 1993 jsme sedm let jezdili do Roanne nedaleko Lyonu.

V současné době úspěšně pokračují výměnné zájezdy do Saint Germain-en-Laye v pařížské aglomeraci a do Pierrelatte.

Žáci využívají svých znalostí nabytých při výuce FJ i při hodinách konverzace a rozšiřují je při pobytu u francouzského“ korespondenta“. Přibližně na 8 dní přijmou francouzského kamaráda v Praze a pak stráví stejnou dobu ve Francii, aby se seznámili s kulturou, tradicemi, historií, přírodou, ale především se zvyky a životem francouzské rodiny. Postupně zjiš'tují, že se dokáží domluvit a porozumět nejprve v jednodušších situacích, při opakované návštěvě Francie si poradí i v obtížnějších momentech.

I přesto, že je často pobyt francouzského korespondenta v Praze i našich žáků ve Francii náročný, je velkým přínosem pro obě zúčastněné strany. Řada dětí je schopna využít získané zkušenosti dále při výuce francouzštiny, při komunikaci s rodilým mluvčím a ti nejlepší se umisťují na čelních místech v prestižních celostátních soutěžích.

 

Tous les ans, les élèves de notre école – ZŠ Brána jazyků / Porte des langues, ont la possibilité de participer à deux échanges scolaires. Ils sont organisés entre notre école et le collège Debussy à Saint Germain-en-Laye dans la région parisienne et le collège Lis Isclo d’Or à Pierrelatte la petite ville dans la Drôme provençale. Les professeurs français ainsi que leurs collègues tchèques nous apprennent l’histoire de la France et surtout de la région. Pendant notre séjour, on visite les monuments qui font de Paris une des plus belles métropoles mondiales, et dans le sud on visite par exemple les gorges de l’Ardèche, les monuments romains, Avignon, la Camargue et les marchés, typiquement provençaux.

 


Dans les années 2010 – 2012 nos élèves ont participé aux projet Comenius avec deux autres collèges – un de Bavière en Allemagne à Ebern , Friedrich-Rückert-Gymnasium  et  un de la Drôme provençale en France à Pierrelatte, le collège Lis Isclo d’Or.

Depuis le mois de septembre notre école participe au projet Comenius Régio, qui se déroule entre les mairies de Prague 1 et de la ville de Nîmes dans le Midi de la France. 

 

 

A jak na francouzské výměny vzpomíná Anne-Marie:

 

Mes souvenirs des échanges scolaires à l’école Brána jazyků


Moi, je suis allée deux fois à Paris et aussi deux fois à Manosque, chaque fois j’ai eu de la chance avec les correspondantes et je reste toujours en contact avec elles. Les élèves de la 4ème de cette année ont déjà passé dix jours à Saint Germain l’année dernière et en ce moment ils préparent l’accueil pour les correspondants de Provence à Prague. Je suis sûre que les jeunes Français aimeront notre ville et également que les Tchèques seront ravis dans les familles à Manosque ou Volx . Personnellement , c’est ma dernière année dans notre école et je suis très heureuse de pouvoir revenir encore une fois en Provence et de revoir mes copines françaises mais aussi des endroits que je connais déjà et que j’aime.


J’éspère que cette belle tradition des échanches avec la France va continuer et que les Tchèques trouveront de bons copains en France.


A Praque le 1er février 2009 Anne-Marie Rohanová, 9.A

Anne-Marie se dostala až do celostátního kola olympiády ve  francouzštiněa to vyhrála!

Děkujeme, jsme na tebe hrdí!

 

 Eliška Kosmáková píše v Bulletin SUF:

 

 

Termíny výměnných zájezdů v letošním školním roce:


 

 

Saint Germain-en-Laye, třídy 7.AC

 


 

- naši žáci ve Francii: 11. - 20. 10. 2011

- francouzští žáci v Praze: květen 2012

 

 

...a dojmy francouzského studenta z Prahy?

...a fotografie...


Manosque, Volx, 8. a 9.třídy

 

 

 Z důvodu malého zájmu z francouzské strany se letos výměna nekoná, ALE....( viz níže )!


Pokud máte zájem blíže se seznámit s navštívenými místy a vykonávanými aktivitami během našeho pobytu ve Francii, otevřete si fotogalerii na našich webových stránkách ve fotogalerii. O posledním zájezdu do Provence si můžete přečíst i v Listech Prahy 1 ( prosinec 2007 )
Markéta Šafránková, kabinet FJ

 

2011/2012 Pierrelatte potřetí: třídy 8.AC

žáci z Pierrelatte u nás: 28. 3. - 4. 4.  2012

naši žáci v Pierrelatte: 3. 6. - 14. 6. 2012

 

Ve školním roce 2009/2010 jsme byli  poprvé v Pierrelatte !

( město ležící v jižní Francii na hranici Provance )

 

 A jaké to bylo? Podívejte se na zprávu paní uč. Šafránkové a do fotogalerie!

 

  

Výlety a zájezdy | Výměnné zájezdy do Francie