2008/2009

22. 5. 2009 si s našimi žáky přišel povídat Petr Svoboda, český atlet PSK Olympu Praha, specializující se na běh přes překážky

 

20. 5. 2009 zahájila paní  Renata Fučíková ( ilustrátorka  a spisovatelka) výstavu ilustrací děl K. Čapka

 

7. 5. jsme si popovídali s učiteli a žáky z dánského města Nyborg Friskole.

 

29. 4. se uskutečnilo setkání s paní Janou Ptáčkovou, bývalou žákyní Lycée Debussy v Saint Germain-en-Laye z let 1946-48.   

 

28.4. přišel s našimi deváťáky rozmlouvat pan Jiří Stránský, český spisovatel, scenárista, dramatik, překladatel a skaut.

 

28. 4. jsme přivítali přátele z Saint Germain-en-Laye, letos již po šestnácté!

 

3. 4. nám v rámci Noci s Andersenem přišli číst, zahrát a zazpívat Marka Míková, skladatelka, textařka, autorka divadelních her, v nichž obvykle sama hraje a které sama režíruje a Jan Matěj Rak, kytarista a písničkář

 

Koncem března přjeli francouzští učitelé z Manosque a Volx - milá návštěva, vždyť spolupracujeme již 11 let! A jak návštěvu viděli naši žáci a jejich korespondenti?

 

1. 4. u nás byli na zkušenou studenti učitelství z university z francouzského Angers. Podívali se na matematiku v 7.A a zeměpis v 8.A a byli s našimi žáky i pedagogy moc spokojeni. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

 

V 1.B předčítala, v rámci projektu " Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka ", Bára Hrzánová.

 

Pan Jaroslav Němeček, kreslíř, navštívil naše prvňáčky.

 

18. 12. 2008

naši školu navštívil, dětem zazpíval a zarecitoval pan Jiří Dědeček.

 

17. 12. 2008

se k nám do školy přišel podívat starosta MČ Praha 1,  pan Petr Hejma, v doprovodu paní Hany Mulačové, zástupkyně Odboru správy škol. Moc se jim u nás líbilo! Pan starosta nejprve slavnostně zahájil Vánoční turnaj sedmých ročníků, pak shlédl prezentaci L. Primuse - Spalovací motory a nakonec si poslechl, jak jde francouzština našim šestákům.

 

4. 12. 2008 absolvovali naši deváťáci přednášku  ZAKARPATSKÁ UKRAJINA a NIKOLA ŠUHAJ pana ing Aleše Kučery ( autora fotografických publikací o Ukrajině ) a Olekse Levinskeho ( ukrajinského novináře a spisovatele ), kteří jim přiblížili ukrajinskou historii, současnost, jazyk a tradice. 

 

2. 12. 2008  jsme přivítali v naší škole laureáty medaile J. A. Komenského. MŠMT k nám poslalo zahraniční  učitele z Egypta, Bangladéše, Austrálie, Finska, Mexika, Etiopie a Švýcarska, aby si prohlédli příkladnou českou školu.

25. 11. 2008

Příběhy bezpráví: pan Martin Dejdar představil a přiblížil našim osmákům seriál Zdivočelá země.

19. 11. 2008

V naší škole se konala Mezinárodní olympiáda v německém a anglickém jazyce. Navštívili nás učitelé i žáci z Kazachstánu, Ruska a Turecka. Naši žáci obsadili v němčině první tři místa! Blahopřejeme! Podívejte se na slavnostní zahájení .

9. 10. 2008

Návštěva z Dánska : Již podruhé k nám zavítali studenti a učitelé z dánské Riberhus Privatskole v Ribe. Navštívili hodiny angličtiny a němčiny.

8. 10. 2008

Pan Leonhard Thoma ( německý spisovatel ) přišel našim němčinářům přečíst povídku ze své knihy. A všichni rozuměli!

6. 10. 2008

NONSTOPČTENÍ Paní  Renata Fučíková ( ilustrátorka  a spisovatelka), paní  Hana Tomášová ( jedna z našich maminek ) ,pan Jiří Dědeček ( básník a písničkář ), pan Petr Fejk ( ředitel ZOO Praha ), pan  Martin Dejdar ( herec ) četli našim dětem z díla Karla Čapka.